LUBOTENI FITON KUPËN E FVK

FVK
1 0
Read Time25 Second

Luboteni – Ferizaj 3:1
25:21,18:25,25:18,25:22

Në finalen e Kupës së FVK-së të zhvilluar ndërmjet dy ekipeve nga Ferizaj ka arritur të fitoj ekipi i Lubotenit me rezultat 3:1 në sete. Ndeshja ishte e baraspeshuar në dy setat e parë, mirëpo në vazhdim Luboteni arrin të krijoj epërsi dhe e mbyll ndeshjen në favor duke e fituar ndeshjen në tërësi. Kupën ekipit fitues ja ndau kryetari i FVK z.Abedin Ibrahimi.

#federataevolejbollitekosovës #kupaefvk2019 #meshkujt #volejboll #volleyball

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

NË LIPJAN GRUMBULLOHET KOMBËTARJA U20 MESHKUJT

Nesër me fillim nga ora 17:00 në Lipjan, kombëtarja U20 në konkurencen e meshkujve do të bëjë grumbullimin e parë nga i cili do të seleksionohen lojtarët që do ta përfaqësojn Kosovën në kualifikimet për Kampionatin Evropian U20 meshkujt. Më poshtë mund ti gjeni emrat e lojtarëve të ftuar në […]