KOMBËTARJA E FEMRAVE PËRMBYLL ME SUKSES PJESËMARRJEN NË KAMPIONATIN EVROPIAN U18

FVK
1 0
Read Time45 Second
CEV U18 Beach Volleyball European Championships 2020
Femrat
KOS?? vs SUI?? 0:2 (15:21,12:21)
Melirona Avdullahu dhe Yllka Jashari që po përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian të Beach Volley, kanë pësuar humbje nga kombëtarja e Zvicrës në 1/16 e finales.
Pavarësisht se ato humbën nga Zvicra, vetë arritja në 1/16 e KE është një sukses, pasi që është hera e parë që një ekip arrinë të rangohet në këtë pozitë. Pra Kosova ka arritur të rangohet në vendin e 14-të, duke lënë pas mjaft shtete të zhvilluara. Përveq kësaj, Kosova ka arritur të rritë kuotën shtetërore, që viteve të ardhëshme në KE, Kosova nuk do ti nënshtrohet kualifikimeve për pjesëmarrje, por do të merrë pjesë direkt në fazën e grupeve.
Federata e Volejbollit e Kosovës, përgëzon lojtaret dhe trajneren Jashari për paraqitjen e mirë në garë ????
@kosovoolympiccommittee

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

PRESIDENTI IBRAHIMI DHE SEKRETARI NIKQI PRITËN EKIPET KOMBËTARE TË BEACH VOLLEY

Presidenti i FVK-së Abedin Ibrahimi dhe sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi, kanë pritur në aeroportin e Prishtinës dy ekipet kombëtare në beach volley. Dyshja Yllka Jashari/Melirona Avdullahu te femrat dhe Endi Zejna/Edon Ibrahimi te meshkujt, kanë qenë pjesë e CEV U18 Kampionatit Evropian në beach volley. Te vajzat Jashari/Avdullahu u […]