Luboteni siguron finalen e madhe të playoffit

FVK
0 0
Read Time34 Second

23 prill, 2022 – Luboteni, si nikoqir, ka mposhtur Ferizajn edhe në përballjen e dytë gjysmëfinale, që u zhvillua të shtunën mbrëma në Ferizaj. Vendësit treguan paraqitje impresive edhe në takimin e dytë, duke triumfuar me rezultat të njejtë, si në të parin, 3-0. Pavarësisht rezultatit bindës në sete, Ferizaj luftoi shumë në secilin set, derisa diferenca më e madhe në pikë ishte në setin e parë – katër pikë. Setet tjera u mbyllën me tre respektivisht tre pikë diferencë mes dy ekipeve. Sidoqoftë, Luboteni tash ndeshet me Pejën në finalen e madhe të playoffit, spektakli i së cilës fillon të mërkurën ose enjten. Ditën e hënë caktohet termini i ndeshjes së parë finale.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Peja tregon fuqinë edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale dhe siguron finalen e playoffit

23 prill, 2022 – Peja është finalistja tjetër e playoffit për vitin 2022 në volejbollin kosovar, në konkurrencën e meshkujve, pasi mposhti Dritën edhe në përballjen e dytë gjysmëfinale, në Gjilan, me rezultat 3-0 (19-25, 20-25, 15-25) në sete, të shtunën mbrëma. Pejanët vazhduan me formë të lartë këtë fushatë, […]