KV Peja mposhtet në finalen e Kupës Ballkanike

FVK
0 0
Read Time23 Second
Ekipi kosovar, KV Peja ka zënë vendin e dytë në Kupën Ballkanike, të mërkurën pasdite, pasi u mposht në finalen e kompeticionit nga ekipi turk, Cizre Belediye Sports Club. Ekipi verdhezi u mposht me rezultat 3-0 (25:10, 25:19, 25:14) nga skuadra nikoqire. Pas ndeshjes, Peja u dekorua me medaljet e vendit të dytë, derisa në vendin e tretë mbeti Dor Chisina nga Moldavia.FVK uron Pejën për paraqitjen e treguar në këtë garë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Krerët e FVK-së marrin pjesë në kongresin e FIVB-së dhe Asamblesë Gjenerale të CEV-it

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci dhe sekretari i përgjithshëm, Valon Nikqi, po qëndrojnë në Arnhem të Holandës, ku do të marrin pjesë fillimisht në asamblenë gjenerale të CEV-it, të enjten, më 22 shtator. Ndërsa, nga data 23 shtator deri më 25, ata do të jenë […]