KATËR EKIPE TË BEACH VOLLEY NË CEV CONTINENTAL CUP PËR SENIOR

FVK
0 0
Read Time42 Second

Dy ekipet kampione dhe dy ekipet e dyta të Kosovës në të dy konkurencat do ta përfaqësojnë Kosovën në CEV Continental Cup Beach Volley, i cili do të mbahet nga 22-23 Qershor në Schinias të Greqisë. Në konkurencën e femrave Kosova përfaqësohet nga ekipi kampion Valmira Ramadani e Nazmie Ibrahimi dhe ekipi nënkampion Vildane Jashari e Dhurata Sylejmani, ndërsa në atë të meshkujve nga ekipi kampion Faton Mustafa e Armend Berisha dhe ekipi nënkampion Butrint Bytyçi e Artan Lumi. Kombëtaret garat do ti fillojnë nga kualifikimet ku femrat do të përballen me Austrinë, Greqinë dhe Portugalinë, ndërsa meshkujt do të përballen me Turqinë, Suedinë dhe Greqinë. 
Për më shumë informata rreth garës mund ti gjeni në linkun: https://www.cev.eu/BeachVolley-Area/BeachVolley_2BOX.aspx…

Federata e Volejbollit e Kosovës ju uron suksese ekipeve kombëtare!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

TRAJNERËT E SHKOLLAVE NË SLLOVENI

Pesë trajnerë të shkollave të volejbollit nga Kosova kanë udhëtuar në Slloveni, për të marrur pjesë në seminarin të cilin e organizon Konfederata Evropiane e Volejbollit- CEV. Në këtë seminar do të marrin pjesë trajnerë nga shtete të ndryshme të Evropës që janë pjesë e projektit “Play Volleyball, Grow with […]