Superliga A: Rezultatet dhe renditjet pas javës së nëntë

FVK
0 0
Read Time36 Second

4 prill, 2022 – Ka përfunduar xhiroja e nëntë në Superligën A, në të dy konkurrencat (minus një ndeshje që luhet të martën). Në konkurrencën e femrave, Fushë Kosova mposhti Feronikelin 3-0 në shtëpi, ndërsa Drita u tregua e fortë për M.Technologie, të cilën e mposhti 0-3 si mysafire. Të martën luhet përballja e fundit mes Skenderajt dhe Fer Volley. Në anën tjetër, te meshkujt, G.E Theranda ka mposhtur 3-0 Skenderbeun, Lubonteni 3-2 Ferizajn dhe Peja 0-3 Dritën. Te femrat vazhdon të prijë Drita në tabelë me 48 pikë, shtatë më shumë se përcjellësi më i afërt, ndërsa te meshkujt Peja kryeson me 49 pikë, plot 10 më shumë se Luboteni në pozitën e dytë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Mbyllet sezoni i rregullt në Superligën A, femrat

8 prill, 2022 – Kanë përfunduar ndeshjet xhiros së dhjetë në Superligën A, femrat, duke konkluduar kështu fushatën e rregullt. Në përballjet e xhiros së fundit Drita mposhti Fushë Kosovën 3-0, Skendera triumfoi në udhëtim 3-0 kundër Feronikelit, teksa Fer Volley u tregua e fortë për M. Technologien, të cilën […]