Fer Volley fiton ndeshjen e dytë finale

FVK
0 0
Read Time32 Second

5 maj, 2022 – Fer Volley rikthehet fuqishëm dhe mposht Dritën bindshëm në ndeshjen e dytë finale të playoffit, në konkurrencën e femrave. Ferizajaset, të inspiruara në terren të vetë, treguan fuqinë e vërtetë dhe u rikthyen fuqishëm për të triumfuar 3-0 (25-21, 25-20, 25-20). “Intelektualet” tentuan të bëjnë më shumë në secilin set, por e gjetën të pamundur t’i rezistojnë paraqitjes inspiruese të vendaseve. Ndeshja e tretë zhvillohet në Gjilan të shtunën, ku pritet të vazhdojë spektakli, teksa gjërat janë bërë edhe më interesante pas rezultatit të sotëm. Takimi i tretë luhet me fillim nga ora 20:15, dhe transmetohet direkt në RTK4.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KV Klina shpallet kampione në Ligën e Parë (perëndim), femrat

7 maj, 2022 – KV Klina shpallet kampione në Ligën e Parë (perëndim), femrat, dhe inkuadrohet në Superligën B nga edicioni i ardhshëm. Klina u shpall kampione si ekipi me më së shumti pikë, 37 (aq sa pati edhe Peja) pas 17 xhirove të zhvilluara në kampionatin respektiv. Vashat klinase […]