Sekretari i Përgjithshëm i FVK-së, z. Valon Nikqi, fiton titullin Doktor i Shkencave në Kineziologji

FVK
0 0
Read Time42 Second
Sekretari i Përgjithshëm i FVK-së, z. Valon Nikqi, fiton titullin Doktor i Shkencave në Kineziologji.
Nikqi ka arritur me sukses të mbrojë disertacionin e doktoratës dhe të fitoj këtë titull, përmes së cilit komuniteti i sportit të volejbollit fiton edhe një Doktor Shkencash.
Federata e Volejbollit e Kosovës e uron Sekretarin e Përgjithshëm z. Valon Nikqi, duke e përgëzuar për arritjen dhe kontributin e tij në shtëpinë e volejbollit kosovar.
Sukseset dhe arritjet e tilla, i shërbejnë ngritjes profesionale dhe cilësore të Federatës dhe lojës së volejbollit në vendin tonë, si dhe një kuadër më shumë në pasurimin e kineziologjisë, me një doktor shkence.
z. Nikqi i urojmë gjitha të mirat, së bashku me të gjithë profesionistët që i qëndruan afër dhe besuan në një arritje të tillë.
Urime Valon, e të priftë e mbara në jetë e karrierë ???

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

FVK uron ditën e Pavarësisë së SHBA-ve.

FVK uron ditën e Pavarësisë së SHBA-ve. Aleati jonë i madh edhe në sport, ishte derë e hapur edhe për volejbollistët, që të prekin ëndrrën amerikane. Tash e sa vite bashkëpunimi me miqtë tanë nga Ohio dhe shtetet tjera, ka dëshmuar për vullnetin e madh të popullit amerikan që ta […]