DY KOMBËTARET E KOSOVËS KALOJN FAZËN E GRUPEVE

FVK
1 0
Read Time34 Second
Dy kombëtaret tona në beach volley U18, kanë arritur të kalojn fazën e grupeve në Kampionatin Evropian që po mbhaet në Izmir të Turqisë.
Me fitoren e arritur kundër Izraelit, kombëtarja e femrave, respektivisht me fitoren kundër Turqisë, kombëtarja e meshkujve kanë arritur të kalojn ndër 24 ekipet më të mira të Evropës.
Neser të dyja kombëtaret do të luajnë ndeshjet e radhës të vlefshme për 1/16. Ndeshje të vështira për të dyja kombëtaret, mirëpo lojtarët dhe trajnerët do të japin më të mirën nga vetja për rezultat pozitiv.
? 19 Shtator 2020
Femrat
KOS?? vs TUR?? ? 9:40am
Meshkujt
KOS?? vs RUS ?? ? 10:30am
Suksese ??????
@kosovoolympiccommittee

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

EKIPI I MESHKUJVE PËRMBYLL PJESËMARRJEN NË KAMPIONATIN EVROPIAN

CEV U18 Beach Volleyball European Championships 2020 Meshkujt KOS vs RUS 0:2 (12:21,7:21) Dyshja e Kosovës Endi Zejna/Edon Ibrahimi, ka përmbyllur pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian. Në ndeshjen e fundit Kosova u mposht nga dyshja ruse Panchenko/Chuprinov të cilët janë favorit të garës. Kosova ka përfunduar garën në vendin e 23-të. […]