KOSOVA MPOSHTET NGA SPANJA, MBYLL KAMPIONATIN

FVK
1 0
Read Time41 Second
Në ndeshjen e dytë gjatë ditës së sotme në CEV Kampionatin Evropian në Beach Volley, Kombëtarja e Kosovës e përbërë nga Dhuratë Sylejmani/Rinesa Hasani, është mposhtur nga çifti spanjoll Vergara/Luana.
Spanja e fitoi këtë sfidë me rezultat 2:0, në sete 21-14; 21-14.
Pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Polonisë, Sylejmani/Hasani e siguroi kualifikimin në mesin e 24 ekipeve, duke e siguruar kalimin e grupit, sukses që do të reflektohet në rangimin e përgjithshëm dhe në kuotën e kombëtares U22, në klasifikimin e CEV.
Federata e Volejbollit e Kosovës i uron vajzat për paraqitjen dinjitoze, duke u dëshiruar suksese akoma më të mëdha në garat tjera elite.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

QEVERIA MERR VENDIM PËR LEJIMIN E AKTIVITETEVE SPORTIVE

Qeveria merr vendim për lejimin e aktiviteteve sportive Qeveria e Kosovës ka vendosur sot të lejojë zhvillimin e aktiviteteve sportive në ambiente të hapura dhe të mbyllura. Në pikat 14 dhe 15 thuhet se gjatë zhvillimit të përgatitjeve dhe garave, duhet të zbatohen masat e parapara për mbrojtje ndaj pandemisë Covid […]