Superliga A, femrat: Drita mbyll stinorin vjeshtor si lidere në tabelë

FVK
0 0
Read Time33 Second
Drita e ka mbyllur stinorin vjeshtor me bilanc perfekt të fitoreve, derisa ka regjistruar dhjetë sosh nga dhjetë takime të luajtura, dhe tash kryeson me 29 pikë.
Me pesë pikë më pak në pozitën e dytë renditet Skenderaj, ndërsa Fer Volley grumbullon 16 pikë në pozitën e tretë.
M-Technologie me 12 pikë, Fushë Kosova me 9 dhe Feronikeli pa pikë, mbyllin renditjen.
Ishte një stinor që u përcoll me ndeshje tejet interesante dhe kompetitivitet solid e sportiv me ekipeve të përfshira, ndërkohë pritet garë edhe më e fortë në pjesën tjetër të kampionatit.
Gjeni të paraqitura grafikisht rezultatet nga xhiroja e dhjetë dhe renditjen përfundimtare të këtij stinori.
May be an image of text
May be an image of text that says 'SUPERLIGA EMRA FVK FEDERATA VOLEJBOLL KOSOVES REPUBLIKAE KOSOVES MINISTRIAEK RINISE NISE HESPORTIT 1 2 3 29 24 Renditja tabelare DRITA SKENDERAJ FER VOLLEY M-TECHNOLOGIE FUSHE KOSOVA FERONIKELI 16 4 5 12 6 9 O agrotrade anytme,anyahere My travel www. fvk-ks.org fykkosova kosovavolleyballfeder kosvolleyball'

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, meshkujt: Drita i jep fund stinorit vjeshtor si lidere në tabelë

Drita e ka mbyllur si lidere stinorin vjeshtor në Superligën A, meshkujt, pasi në xhiron e dhjetë mposhti Ferizajn me rezultat 3-1. “Intelektualët” grumbullojnë 22 pikë në vendin e parë, tre më shumë se Skenderbeu, e cila në xhiron e fundit arriti fitore të vështirë, 3-2, kundër Pejës. Ferizaj pozicionohet […]