Istref Elezaj ndan drejtësinë në kualifikuesen e “Challenge Cup” dhe fiton thirrje si gjyqtar ndërkombëtar

FVK
0 0
Read Time1 Minute, 12 Second

Gjyqtari kosovar tashmë me kredenciale evropiane, Istref Elezaj ka grumbulluar nënshkrimet e nevojshme nga kontrollerët për të fituar thirrjen si gjyqtar ndërkombëtar i volejbollit.

Elezajt iu desh të tregonte veten në tri ndeshje ndërkombëtare për të grumbulluar nënshkrimet nga tre kontrollerë për të arritur të sigurojë thirrjen si gjyqtar ndërkombëtar.

Ai ndau drejtësinë në përballjen kualifikuese të “Challenge Cup” 2023 mes ekipeve Ptt Sc Ankara dhe Tchalou Chapelle Lel Herlaimont, të martën mbrëma, duke marrë vlerësim pozitiv.

Pas ndeshjes, ai ka folur për faqen zyrtare të Federatës së Volejbollit të Kosovës, duke thënë:

“Si kandidat për refer ndërkombëtar është dashur t’i gjykoj tre ndeshje ndërkombëtare në mënyrë që të siguroj tre nënshkrime nga kontrollerët që ta fitoj thirrjen si refer ndërkombëtar i volejbollit. Sot ishte ndeshja e tretë për mua, kështu që kjo ndeshje ka një rëndësi të veçantë, pasi sot arrita të siguroj edhe nënshkrimin e tretë pasi u vlerësova shumë mirë për gjykimin e ndeshjes dhe kështu fitova thirrjen si refer ndërkombëtar i volejbollit.

“Niveli i lart i garës dhe organizimet e tilla të ndeshjeve kanë kuptim të madh për mua. Eksperiencë e cila do më ndihmoj të zhvillohem edhe më tutje dhe këto përvoja t’i transmetoj edhe tek kolegët e mi në kampionatin kombëtar.

“Jam shumë i lumtur për besimin që më dha Federata e Volejbollit të Kosoves në nominim, përkrahjen e madhe nga komuniteti i volejbollit dhe njerëzit që më motivojnë çdo ditë. Faleminderit”.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, femrat: Drita mbyll stinorin vjeshtor si lidere në tabelë

Drita e ka mbyllur stinorin vjeshtor me bilanc perfekt të fitoreve, derisa ka regjistruar dhjetë sosh nga dhjetë takime të luajtura, dhe tash kryeson me 29 pikë. Me pesë pikë më pak në pozitën e dytë renditet Skenderaj, ndërsa Fer Volley grumbullon 16 pikë në pozitën e tretë. M-Technologie me […]