QEVERIA MERR VENDIM PËR LEJIMIN E AKTIVITETEVE SPORTIVE

FVK

Qeveria merr vendim për lejimin e aktiviteteve sportive Qeveria e Kosovës ka vendosur sot të lejojë zhvillimin e aktiviteteve sportive në ambiente të hapura dhe të mbyllura. Në pikat 14 dhe 15 thuhet se gjatë zhvillimit të përgatitjeve dhe garave, duhet të zbatohen masat e parapara për mbrojtje ndaj pandemisë Covid […]

KOSOVA MPOSHTET NGA SPANJA, MBYLL KAMPIONATIN

FVK

Në ndeshjen e dytë gjatë ditës së sotme në CEV Kampionatin Evropian në Beach Volley, Kombëtarja e Kosovës e përbërë nga Dhuratë Sylejmani/Rinesa Hasani, është mposhtur nga çifti spanjoll Vergara/Luana. Spanja e fitoi këtë sfidë me rezultat 2:0, në sete 21-14; 21-14. Pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Polonisë, […]

ZVICRA MPOSHT KOSOVËN, U22 VAZHDON GARAT

FVK

Pavarësisht humbjes së pësuar sot nga favoriti i grupit D Zvicra, kombëtarja e Kosovës në U22 ka vazhduar garat në Kampionatin Evropian të Beach Volley. Dyshja kosovare Sylejmani/Hasani u mposht nga ajo zvicrane Bobner/Betschart me rezultat 2:0, në sete 21-14; 21-15. Përkundër disfatës nga një prej ekipeve më të mira […]

BEACH VOLLEY: KOSOVA FITORE NDAJ POLONISË

FVK

Kombëtarja e Kosovës në beach volley U22 e përbërë nga Dhuratë Sylejmani dhe Rinesa Hasani, ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të Kampionatit Evropian U22 që po mbahet në Izmir. Sylejmani/Hasani mposhtën dyshen polake Kielak/Marcinoëska me rezultat 2:1, në sete 21-18, 15-21, 15-11. Ndeshja mjaft rivalizuese zgjati jo më […]