Krerët e FVK-së vizitojnë kampin e Kosovës U20

FVK
0 0
Read Time44 Second

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe figura që ka dhënë kontribut të madh për ngritjen e volejbollit në qytetin e Gjakovës, Asllan Nimani, i cili ka qenë edhe anëtar i bordit të FVK-së në të kaluarën, vizituan sot kampin përgatitor të Kombëtares së Kosovës U20, në Gjakovë.

“Dardanët” e rinj, të udhëhequr nga trajneri Blendi Haxhikadrija dhe stafi i tij, i janë nënshtruar një kampi intensiv stërvitor, para Kampionatit Ballkanik të kësaj grupmoshe që zhvillohet në Shqipëri, mes datave 6-10 shtator.

Presidenti Gjinovci, sekretari Nikqi dhe Nimani nga afër përcollën mbarëvajtjen e përgatitjeve në kamp, derisa bashkëbiseduan me stafin teknik rreth nivelit kualitativ dhe atmosferës aktuale në ekip.

Gjinovci, Nikqi dhe Nimani u ndan të kënaqur me atë që panë gjatë qëndrimit në kamp, derisa i uruan fat dhe përfaqësim sa më dinjitoz ekipit.

May be an image of 9 people, people standing and indoor

May be an image of 8 people, people standing, indoor and text that says 'KOSOVA VOLLEYBALL'

May be an image of 3 people, people sitting, indoor and text that says 'EMERGENTHI THE NORTH FACED'

May be an image of 13 people and people standing

May be an image of 13 people, people standing and indoorMay be an image of 10 people, people standing, people playing sports and indoor

May be an image of 9 people, people standing and indoor

May be an image of 9 people, people playing voleyball and indoor

May be an image of 4 people, people standing and text that says '26 KOSOVA VOL'EYBALL KOSO VOLLEY KOSOVA VOLLEYBALL'

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Presidenti Gjinovci viziton kampin stërvitor të Kosovës U18, para Kampionatit Evropian

28 gusht, 2022 – Ekipet kosovare U18, meshkuj dhe femra, do ta përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian U18, në Beach Volley, i cili do të zhvillohet në Greqi mes datave 1-4 shtator. Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës, Bahri Gjinovci së fundmi vizitoi të dy ekipet në kampin stërvitor […]