Superliga A, meshkujt: G. E Theranda e fortë për Ferizajn

FVK
0 0
Read Time33 Second
Golden Eagle Theranda ka arritur një fitore të vështirë si nikoqire e Ferizajt, në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Superligës A të Kosovës, meshkujt, të shtunën mbrëma.
Ishte një ndeshje jashtëzakonisht kompetitive, me tre setet e parë, sidomos, që dhuruan spektakël të vërtetë.
Dy setet e parë u mbyllën me rezultat të ngushtë dhe identik, 25-23. Në setin e tretë, ferizajasit u rikthyen duke luftuar fuqishëm për ta fituar 29-27, për të vazhduar me të njëjtin ritëm në setin e katërt, të cilin e fituan 17-25.
Suharekasit, megjithatë, u konsoliduan në setin e pestë dhe arritën ta fitojnë ndeshjen falë tij, duke triumfuar 15-10.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, meshkujt: Drita ia shkakton humbjen e parë kampionit në fuqi, Pejës

Drita ka regjistruar një fitore të madhe dhe të rëndësishme, edhe pse me rezultat të ngushtë 3-2, kundër kampionit në fuqi të Superligës A, meshkujt, të shtunën mbrëma. Gjithmonë do të ishte një detyrë e vështirë për gjilanasit përballja me fituesin e dy kupave të kampionatit të kaluar, por arritën […]