Presidenti Gjinovci nënshkruan memorandumin e bashkëpunimit me ministrin Çeku

FVK
0 0
Read Time24 Second

31 mars, 2022 – Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci nënshkroi memorandumin e bashkëpunimit me ministrin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Hajrulla Çeku, duke nënvizuar bashkëpunimin konstruktiv të këtij institucioni me FVK-në. Shuma e ndarë për federata u përcaktua në bazë të koeficientit të KOK-ut nga kategorizimi, ku FVK ishte pozicionuar në vendin e dytë në Kategorinë A. Këtë vit, është rritur koeficienti për pikë nga kategorizimi në 2200 euro.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kastrioti shpallet kampion në Superligën B, femrat

Kastrioti shpallet kampion në Superligën B, femrat. Ekipi nga Ferizaj mposhti në xhiron e fundit Prishtinën, për t’u shpallur kampion i ligës. Kastrioti e mbyll fushatën me 15 pikë në total, në vendin e parë. Këtë sezon Superligës B i bashkohen dy ekipe nga Liga e Parë, duke e çuar […]