VAZHDOJN SEMINARET PËR TRAJNERË

FVK
0 0
Read Time39 Second

Ka vazhduar edhe sot seria e seimareve për trajnerë të volejbollit. Në diten e katërt ka ligjeruar, Dr.sc.Enver Tahiraj.

Në seminar u shtjelluan tema aktuale si: Ushtrime fizike specifike për grupmosha të reja; Menaxhimi i situatës reale në “trekëndëshin”, trajner-lojtarë-ushtrime (seniorë). Këto seminare kanë zgjuar interesim për pjesëmarrje edhe nga shtetet jashtë Kosove.

Neser me 13 Maj, nga ora 17:00, do të mbahet edhe dita e fundit e seminareve për trajner, ku ligjerues do të jetë, prof.Lorik Ilazi. Ilazi do të ligjeroj temën: Përgaditja e skuadrës para dhe gjatë fazës së garave.

Seminari do të organizohet në platformen ZOOM dhe përveç trajnerëve FVK ju ofron mundësinë ta ndjekin edhe të interesuarit tjerë, duke paraqitur kërkesën në info@fvk-ks.org

#federataevolejbollitekosovës #volleyball #seminar #volejboll #kosova #coachescourse

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

MBYLLET EDHE DITA E PESTË E SEMINAREVE ONLINE PËR TRAJNER

Në ditën e pestë të seminareve për trajnerë, ka ligjeruar prof.Lorik Ilazi me temë: “Përgaditja e ekipit para dhe gjatë fazës së garave”. Seminari ishte shumë i mireseardhur për trajnerët të cilët ndoqen seminarin. Federata e Volejbollit e Kosovës në bashkëpunim me Këshillin Profesional, Shoqaten e Trajnerëve dhe Komisionin për […]