Mbyllet sezoni i rregullt në Superligën A, meshkujt

FVK
0 0
Read Time38 Second

12 prill, 2022 – Me ndeshjet e kësaj fundjave, është mbyllur sezoni në Superligën A, konkurrenca e meshkujve, teksa u zhvilluan ndeshjet e xhiros së dhjetë. Skenderbeu befasoi Dritën, të cilën e mposhti me rezultat 3-2, teksa mbylli sezonin në pozitën e fundit në tabelë me 14 pikë. Në anën tjetër, ‘Intelektualët’ grumbulluan në total 30 pikë dhe zënë pozitën e katërt në tabelë. Në përballjen tjetër, liderja, Peja mposhti Lubotenin 3-1, për ta mbyllur sezonin fuqishëm si lidere e padiskutueshme me 52 pikë, plot 12 më shumë se përcjellësi më i afërt. Ferizaj mposhti bindshëm, 3-0, Golden Eagle Therandën në ndeshjen tjetër, për ta mbyllur fushatën në vendin e dytë me 40 pikë. Njoftojmë se xhiroja e parë e playoffit zhvillohet më 20/21 prill.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Ferizaj - Peja finalja e Kupës së Kosovës, meshkujt

16 prill, 2022 – Ferizaj ka mposhtur 3-0 (25-14, 25-22, 25-21) Lubotenin, në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, meshkujt, për të kaluar në finale. Ferizajasit treguan paraqitje dominuese, derisa siguruan finalen e kompeticionit ku do të ndeshen me Pejën, e cila më herët gjatë ditës kishte mposhtur […]