Kosova U20, meshkujt, mbyllë aventurën në Kampionatin Ballkanik të volejbollit në rërë

FVK
0 0
Read Time28 Second

Kombëtarja U20 e Kosovës në konkurrencën e meshkujve e përbërë nga dyshja Erion Bajrami/Erion Macula, ka përmbyllur pjesmarrjen në Kampionatin Ballkanik të Beach Volley që po zhvillohet në Sighetu Marmatiei.

Dyshja kosovare u mposht në përballjen e fundit nga nikoqiri i kompeticionit, Rumania, me rezultat 2-0 (21-9, 21-8) në sete, duke i dhënë fund aventurës dhe eksperiencës së rëndësishme në këtë garë.

Më herët gjatë ditës, Kosova kishte luajtur edhe kundër Moldavisë, ndeshje të cilën e humbi po ashtu 2-0 (21-8, 21-17) në sete.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova e gatshme për Evropianin e Beach Volley U22

Kombëtaret e Kosovës U22, pas disa ditësh te pergatitje, janë të gatshme për paraqitje në Evropianin e Beach Volley. Atmsofera brenda ekipeve ka qenë impressive gjatë përgatitjeve, derisa puna intensive është zhvilluar nën programin dhe urdhërat e trajnerëve, të cilët janë ndarë të kënaqur nga ajo që kanë pare nga […]