2022 • VITI I VOLEJBOLLIT

FVK

I nderuar komunitet i volejbollit, Sponsorë dhe mbështetës, Gazetarë sportivë, Shumë të respektuar miq, Vijmë në kohën e rikapitullimit të asaj çka lamë prapa në 12 muaj, plot adrenalinë, emocion e sukses. Volejbolli na bëri bashkë në shumë ditë të bukura të vitit, duke lënë gjurmë të reja, si sporti […]

Mbyllet xhiroja e parë e Ligës “Gjergj Kastrioti”

FVK

Fundjava me shumë ndeshje interesante mes ekipeve nga Kosova dhe Shqipëria në kuadër të ligës së përbashkët, “Gergj Kastrioti”, është mbyllur me ndeshjet e së dielës mbrëma. Nga katër ekipe nga të dy vendet morën pjesë të ndara në dy grupe, duke dhuruar momente brilante volejbolli, derisa plot tetë ndeshje […]

Skenderaj fituese e Kupës së FVK-së

FVK

Skenderaj ka fituar Kupën e Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), pas një paraqitjeje brilante në finale, të dielën mbrëma, ku mposhti Dritën me rezultat 3-0 (25-20, 27-25, 25-16). Ishte një superfinale që kurorëzon fundjavën e aksionit në volejbollin e femrave në këtë garë, me vashat e trajnerit Ylli Kadriu […]