M TECHNOLOGIE, PRISHTINA VOLLEY DHE FERIZAJ NË FINALE

FVK
0 0
Read Time45 Second

Tri ekipe kanë arritur të sigurojn pjesëmarrje në “finalen e madhe” që zhvillohet për titullin e kampionit 2019/2020. Prishtina Volley dhe Ferizaj në konkurencen e meshkujve tashmë janë në finale, mirëpo se cili ekip do të filloj nga pozita e parë do të mësohet të enjten. Ferizaj e pret Prishtina Volley në shtëpi me 2 Korrik nga ora 17:00. Ndeshja transmetohet drejtpërdrejt në platformen Artmotion – Artsport.
▪️
Në konkurencen e femrave finalen ka arritu ta siguroj ekipi i M Technologie, pas fitores së arritur në Skenderaj. Për tu mësuar edhe finalisti i dytë duhet të pritet edhe rrethi i fundit i garave përfundimtare, ku vemendja padyshim do të jetë në Gjilan. Drita të mërkurën në ora 13:00, pret Skenderajn dhe fituesi i kësaj ndeshje do të jetë finalisti i dytë në konkurencen e femrave. Ndeshja transmetohet drejtpërdrejt në RTK.

#federataevolejbollitekosovës #superligaa? #volejboll #volleyball #kosova #nejemivolejbolli #artmotion #artsport #rtk

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

FINALIZOHET EDHE ZYRTARISHT MARRËVESHJA FVK & ART MOTION

Në vazhdën e përpjekjeve për promovimin sa më të madh të garave elite të volejbollit kosovar, FVK ka zyrtarizuar marrëveshjen me platformën e njohur Art Motion. Presidenti i FVK-së Abedin Ibrahimi, është pritur në selinë e Art Motion nga drejtuesi i saj Agon Fehmiu. Puna e mirë që në elitën […]