FINALIZOHET EDHE ZYRTARISHT MARRËVESHJA FVK & ART MOTION

FVK

Në vazhdën e përpjekjeve për promovimin sa më të madh të garave elite të volejbollit kosovar, FVK ka zyrtarizuar marrëveshjen me platformën e njohur Art Motion. Presidenti i FVK-së Abedin Ibrahimi, është pritur në selinë e Art Motion nga drejtuesi i saj Agon Fehmiu. Puna e mirë që në elitën […]

M TECHNOLOGIE, PRISHTINA VOLLEY DHE FERIZAJ NË FINALE

FVK

Tri ekipe kanë arritur të sigurojn pjesëmarrje në “finalen e madhe” që zhvillohet për titullin e kampionit 2019/2020. Prishtina Volley dhe Ferizaj në konkurencen e meshkujve tashmë janë në finale, mirëpo se cili ekip do të filloj nga pozita e parë do të mësohet të enjten. Ferizaj e pret Prishtina […]

FEDERATA E VOLEJBOLLIT SHËNON DITËN OLIMPIKE

FVK

Sekretari i përgjithshëm i FVK-së, Valon Nikqi ishte pjesë e aktiviteteve për shënimin e ditës olimpike të organizuara nga @kosovoolympiccommittee . Nikqi vizitoj zyren e KOK-ut, ku uroj presidentin z.Hasani me rastin 23 Qershorit, ditës olimpike. Më pas ekspedita e krerëve të federatave sportive dhe sportistëve të prirë nga xhudistet […]

M TECHNOLOGIE FITON PAS NJË NDESHJE MJAFT INTERESANTE

FVK

▪️ M Technologie – Skenderaj 3:2 (27:25,20:25,25:17,23:25,16:14) M Technologie ka arritur të fitoj ndeshjen ndaj ekipit të Skenderajt në një ndeshje mjaft dramatike. Fituesi u përcaktua vetëm pas setit të pestë. Ndeshja gjatë gjithë kohës ishte e barabartë, mirëpo në momente vendimtare skuadra e M Technologie në setin e pestë ishte […]

PRISHTINA VOLLEY VAZHDON ME FITORE NË THERANDË

FVK

Theranda – Prishtina Volley 0:3 (20:25,17:25,11:25) Prishtina Volley edhe në ndeshjen e dytë ka vazhduar me fitore të pastër 3:0 në sete, kundër ekipit të Therandës. Ekipi nga Prishtina që nga fillimi i ndeshjes krijoj avantazh në rezultat duke e përmbyllur setin e parë me 20:25. Në dy setat tjerë […]

CEV LAVDËRON KOSOVËN PËR RIKTHIMIN E VOLEJBOLLIT

FVK

Në një artikull të veçantë kushtuar volejbollit kosovar dhe përpjekjeve për rikthim në normalitet, Konfederata Evropiane e Volejbollit (CEV), ka lavdëruar Federatën e Volejbollit të Kosovës për punën e mirë dhe përkushtimin që volejbolli të rikthehet e të zhvillohet akoma më shumë. Në artikullin e CEV, poashtu theksohet përpjekja e […]

FERIZAJ DHE PRISHTINA VOLLEY FITUES TË NDESHJEVE TË PARA

FVK

SUPERLIGA A MESHKUJT ▪️Ferizaj – Theranda 3:2 (22:25,25:21,20:25,25:18,15:9) ▪️Luboteni – Prishtina Volley 0:3 (9:25,20:25,23:25) Pas rrethë tre muaj të ndërprerjes së garave në volejboll, për shkak të pandemisë Covid-19, dje kanë rifilluar garat përsëri. Madje kësaj radhe me risi ku FVK ka arritur marrëveshje për transmetimin e ndeshjeve të Superligës […]