FITORE E KOSOVËS NDAJ IZRAELIT

FVK
0 0
Read Time39 Second
————
CEV Beach Volleyball Championship U18
?? 2:0 ??
————
Kombëtarja e Kosovës U18 në beach volley, e ka nisur CEV Kampionatin Evropian me triumf.
Dyshja Yllka Jashari/Melirona Avdullahu fitoi 2 me 0 ndaj çiftit izraelit Alrod Ben Naim/Havia.
Ndeshja që zgjati 34 minuta, u mbyll me shifrat 21 me 17 në setin e parë dhe 21 me 12 në të dytin.
Kosova po merr pjesë në Kampionatin Evropian U18 në Beach Volley me dy konkurencat në Izmir të Turqisë.
Ndeshjen e rradhës Jashari/Avdullahu e kanë sot ndaj favoritit të grupit C, spanjolleve Binimelis/Fernandez da Silva.
Me këtë fitore Kosova rrit gjasat për kualifikim në 1/16 e finales.
FVK u uron suksese dy çifteve që po e përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

CEV U18 BEACH VOLLEYBALL EUROPEAN CHAMPIONSHIPS 2020

——————— Meshkujt KOS vs LTU 0:2 (6:21,10:21) Femrat KOS vs ESP 0:2 (9:21,15:21) ——————— Kombëtarja e meshkujve në Beach Volley U18 ka pësuar humbje nga Lituania në ndeshjen e parë. Në debutimin e tyre ekipi i meshkujve nuk arriti të shfaqin lojen më të mirë të tyre dhe këeshtu u […]