Peja mposht Lubotenin në ndeshjen e parë finale të playoffit 2022, në konkurrencën e meshkujve.

FVK
0 0
Read Time22 Second

Pejanët u trenguan të fortë për ekipin nga Ferizaj, të cilin e mposhtën me rezultat 3-1 në sete (25-13, 23-25, 25-11, 25-16).

Ishte një përballje që dukej e balancuar sidomos pas setit të dytë, por eventualisht nikoqirët arritën të konsolidohen në setet e ardhshme dhe të regjistrojnë fitoren e parë të finales së madhe.

Ndeshja e kthimit luhet të mërkurën, më 4 maj, me fillim nga ora 20:15.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Peja fiton edhe ndeshjen e dytë finale të playoffit kundër Lubotenit

4 maj, 2022 – Djelmoshat e Milot Bardhit triumfuan me rezultat 1-3 (13-25, 22-25, 25-19, 23-25) në sete si mysafir, teksa kanë regjistruar dy fitore nga po aq ndeshje në finale kundër rivalit nga Ferizaj. Nikoqirët u munduan të bëjnë më shumë, sidomos në setin e dytë dhe të katërt, […]