Lista me 14 volejbollistet e ftuara në Kombëtaren U17, Suxho i bashkohet kontigjentit më 3 janar

FVK
0 0
Read Time47 Second

Ekipi i trajnerëve të Kombëtares U17 ka vendosur për listën përfundimtare të volejbollisteve të ftuara, para ndeshjeve parakualifikuese të Kampionatit Evropian, i cili zhvillohet në Turqi.

Ekipi i kompletuar me 14 lojtare tashmë ka filluar ushtrimet, të cilat po i zhvillon dy herë në ditë të ndara në dy pjesë; atë teknike dhe taktike.

Nga e marta, 3 janar, ekipit do t’i bashkohet edhe trajneri i ri i Kombëtares, legjenda botërore e volejbollit, Donald Suxho, i cili eksperiencën e bujshme dhe bagazhin e pasur si volejbollist i suksesshëm do të mundohet ta transmetojë te vashat e reja kosovare.

FVK i ka ndërmarrë të gjitha përgatitjet e duhura për të ofruar kushtet e duhura në mënyrë që ushtrimet e Kombëtares U17 të shkojnë sipas planprogramit.

Lista e plotë me të ftuarat:

Erza Begaj
Enkela Voci
Yllza Haziri
Valencia Deda
Megi Bislimi
Blerina Begaj
Blerdina Voci
Fjona Shala
Sara Pira
Shqipe Hakolli
Era Fetahu
Merisa Slivova
Enda Gjakolli
Adea Millaku

May be an image of 9 people, people standing and indoor

May be an image of 8 people, people standing and indoor

May be an image of 8 people, people standing and indoor

May be an image of 7 people, people playing voleyball and indoor

May be an image of 5 people, people standing, people playing voleyball and indoor

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

2022 • VITI I VOLEJBOLLIT

I nderuar komunitet i volejbollit, Sponsorë dhe mbështetës, Gazetarë sportivë, Shumë të respektuar miq, Vijmë në kohën e rikapitullimit të asaj çka lamë prapa në 12 muaj, plot adrenalinë, emocion e sukses. Volejbolli na bëri bashkë në shumë ditë të bukura të vitit, duke lënë gjurmë të reja, si sporti […]