Skenderbeu shpallet kampion i edicionit të parë të ligës ‘Gjergj Kastrioti’, në konkurrencën e femrave

FVK
0 0
Read Time26 Second
Në përballjen kundër Tiranës në palestrën ‘Feti Borova’, Skenderbeu triumfoi me rezultat 3-1 në sete.
Seti i parë u përcoll me një garë të fortë, me Skenderbeun që humbi me rezultat 20-25, por eventualisht arriti të triumfojë në tre setet e tjerë, pavarësisht rezistencës së madhe nga kryeqyetetaset në setin e katërt, duke u shpallur kampion i edicionit të parë të ligës që erdhi falë bashkëpunimit brilant mes FVK-së dhe FSHV-së. Federata e Volejbollit e Kosovês uron KV Skenderbeun për suksesin e arritur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Tirana, kampione e ligës 'Gjergj Kastrioti', meshkujt

Tirana mposht Erzenin në finale dhe shpallet kampion i ligës së përbashkët Kosovë-Shqipëri, ‘Gjergj Kastrioti’, në konkurrencën e meshkujve. Tiranasit triumfuan me rezultat 3-0 në palestrën ‘Feti Borova’ për të siguruar epitetin e fituesit të parë të kësaj lige. Federata e Volejbollit të Kosovës uron Tiranën për triumfin dhe përgëzon […]