KRERËT E FVK PRITËN NË TAKIM KRYETARIN E SHGJVK

FVK

Kryetari Bahri Gjinovci dhe sekretari Valon Nikqi kanë pritur sot në takim, kryetarin e sapozgjedhur të Shoqatës së Gjyqtarëve-SHGJVK, Istref Elezaj. Krerët e FVK uruan Elezajn për zgjedhje në krye të Shoqatës, duke i ofruar mbështetje dhe bashkëpunim në ngritjen dhe zhvillimin e SHGJVK. Elezaj theksoj që së bashku edhe […]

KONKURS PËR GJYQTARË TË VOLEJBOLLIT

FVK

Shoqata e Gjyqtarëve të Volejbollit – SHGJVK në bashkëpunim me Federaten e Volejbollit të Kosovës – FVK, fton të gjithë kandidatët e interesuar që të konkurojnë për të marrë thirrjen “Gjyqtar i volejbollit”. Të drejtë të paraqitjes kanë të gjithë kandidatët të cilët plotësojnë kushtet si më poshtë: 1. Të […]

MALISHEVA KAMPION TË KOSOVËS U18

FVK

Ka përfunduar sot Kampionati i Kosovës në volejboll për grupmoshën U18. Malisheva në konkurencen e femrave dhe Vëllaznimi në konkurencen e meshkujve kanë arritur të fitojnë titullin e Kampionit të Kosovës 2020/2021, duke mposhtur në finale Dritën, respektivisht Prishtinën. 🥇🏆KV. MALISHEVA – FEMRAT NËNKAMPION TË SUPERLIGES U18 🥈KV. DRITA – […]