PEZULLOHEN TË GJITHA AKTIVITETET SPORTIVE

FVK
2 0
Read Time30 Second

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur sonte, duke analizuar situatën e krijuar pas konfirmimit të dy rasteve me virusin Corona ndër vendime tjera ka marrë edhe atë për pezullimin e të gjitha aktiviteteve sportive. Me këtë rast ju njoftojm se Federata e Volejbollit e Kosovës konform këtij vendimi pezullon të gjitha aktivitetet deri në vendim tjetër.
FVK kërkon nga të gjithë anëtarët që ti përmbahen rekomandimeve të Ministrisë së Shendetësisë dhe IKSHP-së në lidhje me mbrojtjen nga infeksioni me COVID-19.
Urojm që kjo gjendje e përkohshme të kaloj sa më shpejtë dhe gjendja ti kthehet normalitetit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

FVK ORGANIZON SEMINARE ONLINE PËR TRAJNERËT

Federata e Volejbollit në bashkëpunim me Këshillin Profesional, Shoqaten e Trajnerëve dhe Komisionin për Zhvillim, do të organizoj seminar për trajner(online). Seminari do të organizohet për pesë ditë me radhë duke filluar nga data 9 Maj 2020, nga ora 17:00-18:30. Në seminar do të ligjerojn : Dita e parë 9 […]