Superliga A, femrat: Skenderaj vazhdon me fitore, mposht M-Technologien

FVK
0 0
Read Time31 Second
Skenderaj ka vazhduar me bilancin e qind për qind këtë sezon në Superligën A, femrat, derisa ka regjistruar fitoren e katërt rresht nga po aq ndeshje, të dielën mbrëma, kur mposhti M-Technologien si mysafir me rezultat 1-3.
Ishte një tjetër paraqitje solide nga vashat e Ylli Kadriut, të cilat fituan setin e parë me rezultat 19-25.
Mirëpo, nikoqiret treguan dhëmbët në setin e dytë, duke e fituar me rezultat 25-20 dhe duke e barazuar rezultatin në 1-1 me sete.
Në dy setet pasuese, Skenderaj nuk lëshoi pe, duke triumfuar 16-25 respektivisht 20-25 për ta fituar takimin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, meshkujt: Skënderbeu mposht Lubotenin

Skënderbeu ka mposhtur Lubotenin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të Superligës A, meshkujt, të dielën mbrëma. Skënderbeu triumfoi me rezultat 3-1, derisa u desh të luftonte shumë për t’i fituar dy setet e parë, 26-24 dhe 28-26. Luboteni u rikthye për ta fituar setin e tretë 18-25, […]