Kosova U20 mbyll aventurën në kualifikueset e Kampionatit Evropian në Beach Volley

FVK
0 0
Read Time36 Second
13 korrik, 2022 –  Kombëtarja e Kosovës në grupmoshën nën 20-vjeç, e përbërë nga çifti Erion Bajrami/Eron Murseli dhe e drejtuar nga trajneri Fatlum Hajrizi, ka mbyllur aventurën në ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Evropian të volejbollit në rërë në Izmir të Turqisë, pasi u mposht edhe në ndeshjen e dytë me rezultat të ngushtë 1-2 (17-21, 22-20, 7-15), nga dyshja andorrase Mas/Tagliaferro. Djelmoshat ‘Dardanë’ tentuan të rezistojnë, sidomos në setin e dytë. Ekipi tash kthehet në Kosovë me një eksperiencë të re, nga e cila mund të ndërtojë në të ardhmen. Kujtojmë se në ndeshjen e parë, ekipi kosovar u mposht nga Armenia, po ashtu me rezultat 1-2 (16-21, 21-19, 12-15).

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova U20, femrat, zhvillon ndeshjen e parë të Evropianit kundër Spanjës

14 korrik, 2022 – Dyshja përfaqësuese e Kosovës në Kampionatin Evropian të volejbollit në rërë për grupmoshën nën 20-vjeç, i cili po zhvillohet në Izmir të Turqisë, Yllka Jashari/Melirona Avdullahu e drejtuar nga trajnerja Vildane Jashari, ka zhvilluar përballjen e parë në kuadër të Grupit C, kundër çiftit spanjoll Binimelis/Fernandez […]