FVK NËNSHKRUAN MEMORANDUM ME MKRS-në

FVK
0 0
Read Time40 Second

FVK NËNSHKRUAN MEMORANDUM ME MKRS-në

Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, ka nënshkruar të premten memorandumin me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe të Sportit,

Ministri Hajrulla Çeku, i shoqëruar nga zv. Ministrja Daulina Osmani, e kanë nënshkruar memorandumin në emër të MKRS-së, duke ofruar bashkëpunimin e tyre të plotë, në shërbim të komunitetit të volejbollit.

MKRS tash e sa vite ka qenë krahu i djathtë i aktiviteteve të zhvilluara nga Federata e Volejbollit e Kosovës dhe në këtë ritëm pritet të vazhdojë, duke e parë gadishmërinë e të dyja palëve.

Presidenti Gjinovci, duke e falënderuar për bashkëpunimin e mirë me MKRS, ka thënë se FVK do të shfrytëzojë infrastrukturën e mirë ligjore, me theks të veçantë Ligjin për Sponsorizim, për ta afruar botën e biznesit më afër sportit të volejbollit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KV PEJA KAMPION I KOSOVËS 2020/21

KV PEJA KAMPION I KOSOVËS 2020/21 Klubi i volejbollit Peja e ka fituar edhe ndeshjen e tretë të serisë së finaleve në elitën e volejbollit te meshkujt, duke mposhtur Dritën 3 me 2 (18:25; 25:22; 20:25; 25:18; 15:4). Në një ndeshje shumë interesante, fituesin e ka përcaktuar tie-break, duke e […]