KOSOVA ORGANIZATORE E KAMPIONATIT BALLKANIK U18

July 4, 2019

Federata e Volejbollit e Kosovës do të jetë organizatore e Kampionatit Ballkanik U18 për meshkuj. Kampionati Ballkanik do të organizohet në qytetin e Ferizajt nga 6-10 Korrik 2019. Në këtë garë përveq Kosovës do të marrin pjesë edhe 5 shtete tjera: Shqipëria, Maqedonia Veriore, Mali i Zi, Rumania dhe Turqia. Në bazë të vendimit të Komisionit Teknik të BVA ndeshjet do të zhvillohen me sistem të Bergerit (secili me secilin), ndërsa…

Read More >>

KOMBËTARJA E GATSHME PËR KAMPIONATIN U18

July 4, 2019

Kombëtarja e Kosovës U18 meshkujt po vazhdon përgaditjet për Kampionatin Ballkanik që do të mbahet në Ferizaj nga 6-10 Korrik. Sonte për ti vizituar ekipin kombëtar ishin edhe krerët e FVK, të cilët nga afër u njohën me rrjedhën e përgaditjeve nga ana e trajnerëve dhe lojtarëve.Në radhët e ekipit kombëtar mbretëron një atmosferë mjaft pozitive dhe të gjithë ishin optimist për paraqitje sa më të mirë në këtë garë. Në kampionat…

Read More >>

KOSOVA FITON NDAJ MOLDAVISË

July 4, 2019

Kosova  vs Moldavia 3:1 27:25,19:25,25:15,27:25 Kombëtarja e Kosovës në volejboll në konkurencen e femrave U19 ka arritur të fitoj në ndeshjen e fundit të Kampionatit Ballkanik kundër kombëtares moldave. Më këtë fitore kombëtarja e Kosovës ka arritur të fitoj vendin e pestë në këtë garë. Në fakt kombëtarja jonë zhvilloj ndeshje mjaft të mirë edhe kundër Rumanisë mirëpo nuk arriti të shënoj fitore me cka do të siguronte pjesëmarrjen në fazen finale të…

Read More >>

KOSOVA KUNDËR MOLDAVISË PËR VEND TË PESTË

July 4, 2019

Me fillim nga ora, 13:30 sipas orës sonë lokale, Kosova sot do të zhvilloj ndeshjen e fundit në kuadër të Kampionatit Ballkanik U19 femrat kundër kombëtares së Moldavisë. Federata e Volejbollit e Kosovës i’u uron suksese në ndeshjen e sotme vajzave dhe stafit të kombëtares ! Ndeshjen mund ta ndiqni live në linkun e më poshtëm:

Read More >>

KOSOVA ME FITORE NDAJ MOLDAVISË

July 4, 2019

Kombëtarja e Kosovës U19 femrat ka arritur ta mposhtë Moldavinë 3:0 në sete, duke treguar edhe njëherë cilësinë e saj në çdo ndeshje të zhvilluar. Kosovë – Moldavi 3:0(25:14, 25:14, 25:20) Federata e Volejbollit i uron vajzat për lojë cilësore dhe me shumë shpirt kundër Moldavisë, ndërsa i uron suksese kombëtares U19 në ndeshjen e nesërme.

Read More >>

Certifikohen edhe trajnerët e rinj të beach volley

July 4, 2019

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Federatën e Volejbollit të Kosovës ka organizuar kursin për trajnerë të volejbollit në rërë (beach volley). Kursi kishte filluar me datën 30 qershor dhe ka përfunduar sot më 1 korrik. Në këtë kurs personi i deleguar nga ana e Komitetit Olimpik të Kosovës, ishte Ramadan Selimi. Ai ndër tjerash tha se e ka përcjellur këtë kurs në vazhdimësi dhe është i kënaqur me…

Read More >>

KOMBËTARJA U19 SONTE ZVILLON NDESHJE MIQËSORE KUNDËR MOLDAVISË

July 4, 2019

Kombëtarja e Kosovës U19 femrat pas humbjes dje me Rumaninë 3:1 në sete, sonte do të zhvilloj ndeshje miqësore kundër Moldavisë me fillim nga ora 19:00 në kohën lokale të Turqisë. Federata e Volejbollit i përgëzon vajzat për lojë shumë të mirë kundër Rumanisë dje, ndersa i uron suksese kombëtares U19 në ndeshjet e radhës!

Read More >>