RAMADANI/SYLEJMANI E MBYLLIN BALLKANIKUN NË VENDIN E KATËRT

FVK
0 0
Read Time32 Second

Pak fat u ka munguar dy volejbollisteve kosovare që ta fitonin medaljen e bronztë.

Çifti i beach volley Ramadani/Sylejmani në ndeshjen përcaktuese për vendin e tretë, humbën nga Eryildiz/Atasoy 0-2 (18-21, 18-21).

Mbetet ky edicion, ndër më të suksesshmit në historikun e Beach Volley të Kosovës, duke arritur në mesin e katër më të mirëve, nga 14 çifte pjesëmarrëse në BVA Kampionatin Ballkanik që u mbajt në Izmir të Turqisë.

Në konkurencën e meshkujve Berisha/Mustafa poashtu u ranguan në vendin e pestë.

FVK i uron të dyja çiftet për prezantimin dinjitoz të vlerave të beach volley kosovar në Kampionatin Ballkanik.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

TËRHIQET SHORTI PËR LIGËN E PARË

Në lokalet e Shtëpisë së Sporteve sot është bërë terheqja e shortit për Ligën e Parë. Në këtë takim përfaqësuesve të klubeve ju drejtuan sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe komeari i garave Lulzim Gërguri. Edicioni i ri i Ligës së Parë fillon me 19/20 Tetor. Këtë vit në Ligën […]