BEACH VOLLEY E PASURON VERËN 2020 NË KOSOVË

FVK
1 0
Read Time1 Minute, 24 Second
Edhe këtë vit Federata e Volejbollit e Kosovës përkatësisht Komisioni për Beach-Volley do të organizojë garat për të gjitha grupmoshat në sportin më të bukur të verës Beach-Volley.
FVK ka bërë përgatitjet dhe paraqitjen ku Kampionet e çdo gare të grupmoshave në të dyja konkurencat, do te perfaqesojne Kosovën në garat për kualifikimet për kampionatin evropian.
Garat do te mbahen ne keto data:
🔸U18 • 25/26.07.2020
Kampionati i Kosoves U18 ku të drejtë pjesëmarrje kanë të lindurit në vitin 2003 e më të rinjë.
Kampionët e vendit në të dyja gjinitë do ta përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian që do të mbahet më 16-20 Shtator 2020 në Izmir të Turqisë.
🔸U20 • 31.07-01.08.2020
Kampionati i Kosoves U20 ku të drejtë pjesëmarrje kanë të lindurit në vitin 2001 e me te rinjë.
Kampionët e vendit në të dyja gjinitë do ta përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian që do të mbahet më 09-13 Shtator 2020 në Brno të Republikës Çeke.
🔸U22 • 08/09.08.2020
Kampionati i Kosoves U18 ku të drejtë pjesëmarrje kanë të lindurit në vitin 1999 e më të rinjë.
Kampionët e vendit në të dyja gjinitë do ta përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Evropian që do të mbahet më 23-27 Shtator 2020 ne Izmir të Turqisë.
🔸SENIORËT • 15/16.08.2020
Dhe ne fund FVK do të organizojë edhe kampionatin për Seniorë/e që do të jetë më datën 15/16 gusht 2020 ku kampionët do të kenë premi dhe trofe e medalje.
☀️ Diell 🎵 Muzikë 😃 Kënaqësi 🏐 Lojë
… të gjitha në një vend.
… ta kalojmë sa më bukur verën e të harrojmë pandeminë dhe problemet.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

REGJISTRIMI I EKIPEVE TË BEACH VOLLEY U20

Të gjitha ekipet që dëshirojn të regjistrohen për pjesëmarrje në Kampionatin e Beach Volley, regjistrimin mund ta bëjnë në linkun më poshtë https://forms.gle/Kec8c91kEizdKbeV8 Të drejtë pjesëmarrje kanë të gjithë lojtarët/et e lindur në vitin 2001 e më të rinj. Federata e Volejbollit e Kosovës ju dëshiron një fillim të mbarë […]