ËSHTË MBAJTUR ASAMBLEJA E 21 E FEDERATËS BALLKANIKE

FVK
0 0
Read Time42 Second

Në Bukuresht të Rumanisë sot është mbajtur asambleja e 21 e Federatës Ballkanike të Volejbollit BVA. Federata e Volejbollit e Kosovës në këtë asamble është përfaqësuar nga kryetari i FVK-së z.Abedin Ibrahimi, sekretari i përgjithshëm z.Valon Nikqi, nënkryetarja znj. Mimoza Shkodra Bislimi dhe z. Shemsedin Vehapi anëtar i këshillit profesional.

Në këtë asamble ishte prezent eshe presidenti i CEV-it z. Boriçiç. Në asmable u diskutuan dhe u vendos edhe organizimi i aktiviteteve ballkanike dhe zgjedhja e komisioneve të BVA.
Federata e Volejbollit e Kosovës do të jetë nikoqire e Kampionatit Ballkanik në Volejboll U19F dhe U20M dhe KB në beach volley U22 femra dhe meshkuj.

Në komsionin teknik të BVA u rizgjodhë edhe për një mandat sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi, ndërsa Vildane Jashari u zgjodhë në Komisionin e Beach Volley të BVA.

#federataevolejbollitekosovës #volleyball #volejboll #generalassembly2019 #balkanvolleyballassociation

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

TABELA PËRFUNDIMTARE E SUPERLIGËS SË KOSOVËS NË VOLEJBOLL DHE REZULTATET E JAVËS SË FUNDIT