Superliga A, femrat: Rezultatet dhe renditja tabelare pas xhiros së pestë

FVK
0 0
Read Time34 Second
Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së pestë në Superligën A, femrat, me përballjet që zunë vend të mërkurën dhe të enjten.
Drita ka vazhduar me bilancin e qind për qind të fitoreve, pasi mposhti rivalin direkt për vendin e parë këtë javë, Skenderajn.
“Intelektualet” prijnë me 15 pikë, të përcjellura nga Skenderaj me 12. Fer Volley, e cila mposhti Feronikelin këtë xhiro, pozicionohet në vendin e tretë me 7 pikë.
Tutje, M-Technologie renditet në vendin e katërt me 6 pikë, pasi këtë javë mposhti Fushë Kosovën, me këtë të fundit që zë vendin e pestë me po aq pikë, ndërsa Feronikeli mbetet në vendin e fundit pa pikë të fituara.
May be an image of text that says 'SUPERLIGA FEMRAT FVK FEDERATA KOSOVES REPUBLIKA BLIKA KOSOVES MINIST MINISTRIAE NISE DHE PORIT FUSHE KOSOVA 1-3 M-TECHNOLOGIE 19-25, 25-18, 8-25, 22-25 FER VOLLEY 3-0 FERONIKELI 25-10, 25-14, 25-7 SKENDERAJ 1-3 DRITA 21-25, 15-25, 25-22, 18-25 agrotrade ...anytime,anywhere My travel WwW. fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleyballfederation kosvolleyball'
May be an image of text that says 'SUPERLIGA FEMRA SUPERLIGA FVK FEDERATA VOLEJBOLL KOSOVES EPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAE NISE SPORTIT 1 2 15 3 Renditja tabelare DRITA SKENDERAJ FER VOLLEY M-TECHNOLOGIE FUSHE KOSOVA 12 4 7 5 6 6 5 FERONIKELI O agrotrade ...anytime,anywhere My travel wwW. fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleyballfederation kosvolleyball'

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Geta Beqa emërohet anëtare e Bordit të FVK-së

Dy herë kampionia e botës në “World Fitness Women’s Championships” dhe fituesja e shumë medaljeve të tjera në programin e fitnesit “Wellness”, Gentiana Beqa Ahmeti – me propozim të presidentit të Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Bahri Gjinovci – është emëruar anëtare e bordit të institucionit më të lart […]