Më shumë se 100 fëmijë morën pjesë në festivalin e volejbollit për fëmijë

FVK
0 0
Read Time29 Second
Në festivalin e volejbollit për fëmijë të organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK), në kuadër të projektit të Federatës Evropiane të Volejbollit “CEV School Project” në qytetin e Gjakovës, kanë marrë pjesë më shumë se 100 fëmijë nga shkollat e volejbollit Theranda, Vëllaznimi dhe Feronikeli. Më shumë se 100 pjesmarrësit garuan mes vete duke u miksuar, e duke zhvilluar aftësitë sportive dhe kompetitive në sportin e volejbollit, Ky projekt ka për qëllim zhvillimin dhe masovizimin e volejbollit nëpër shkolla, derisa do të vazhdojë edhe nëpër qytetet tjera të Kosovës gjatë javëve në vijim.
May be an image of 2 people and indoor
May be an image of 6 people, child and people standing
May be an image of 1 person and indoor
May be an image of 2 people and indoor
May be an image of 1 person and indoor
May be an image of 5 people and people standing

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Mbyllet spektakli në Beach Volley Mix, Alfred Pllana/Xhudjena Kurti kampionë

Çifti Alfred Pllana/Xhudjena Kurti ka triumfuar në garën e Beach Volley Mix, të organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK) dhe Komuna e Prishtinës, të dielën. Ishte një garë jashtëzakonisht e fortë që u përcoll me ndeshje interesante, derisa në fund dyshja Pllana/Kurti fitoi me plot meritë. Në finale, […]