VENDIMET E MBLEDHJES SË RREGULLT TË BORDIT TË FVK-së

FVK
0 0
Read Time42 Second

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës me dt.11.06.2021, ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën ndër të tjera mori këto:
VENDIME
✅ Aprovoi në parim raportin e garave për vitin 2020/2021
✅ Aprovoi pjesëmarrjen dhe organizimin e aktiviteteve ballkanike:
• U20 meshkujt volejboll – organizimin (20-24 Korrik 2021)
• U20 meshkuj dhe femra në beach volley – organzimin (18-20 Gusht)
• U22 meshkuj dhe femra në beach volley – organizmin (21-23 Gusht)
✅ Zgjodhi Komisionin Profesional në përbërje:
Musa Selimi, Afërdita Sadiku dhe Bujar Dervishaj
✅ Zgjodhi Komisionin e Ankesave në përbërje:
Bardhyl Ibrahimi, Armend Fazliu dhe Fidan Hamiti
✅ Emëroj trajnerët e kombëtares U20M në përbërje:
Faton Mustafa-selektor, Blendi Haxhikadrija-trajner; Adriatik Kajtazi-trajner
✅ Inicoi themelimin e Akademisë për shkollimin e trajnerëve të udhëhequr nga Bujar Dervishaj
✅ Aprovoi në parim raportin financiar për periudhën në mes të dy mbledhjeve të Bordit

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

SUTI SPORT KAMPION I KOSOVËS PËR FEMRA U16

Skuadra e Suti Sport nga Peja ka arritur të shpallet Kampion i Kosovës për grupmoshën U16 femrat. Pas fitoreve në ndeshjet gjysmëfinale, ne finale u takuan Suti Sport nga Peja dhe Feniks nga Kamenica të cilat fituan ndaj Ulpianes, respektivisht ndaj Gjinocit. Finalja ishte mjaft interesante ku Suti Sport arriti […]