U mbajt Kuvendi i Rregullt i Punës i Federatës së Volejbollit të Kosovës.

FVK
0 0
Read Time42 Second
Kuvendi i FVK-së ka zhvilluar të premten, më 24 qershor, 2022, Kuvendin e Rregullt të Punës në bazë të statutit të rregullores, në “Holiday Resort”.
Hapjen e mbledhjes e bëri presidenti, Bahri Gjinovci me një fjalim, derisa të gjitha pikat e rendit të ditës u aprovuan unanimisht.
Vendimet e Kuvendit:
✔️U zgjidhën Organet e Kuvendit – Komsioni Verifikues dhe Procesmbajtësi
✔️U shqyrtua dhe miratua rendi i ditës
✔️U shqyrtua dhe miratua proceverbali nga Kuvendi i kaluar
✔️U shqyrtua dhe miratua Raporti i Punës 2021
✔️U shqyrtua dhe miratua Raporti Financiar dhe i Auditimit
✔️U aprovua Raporti i Këshillit Mbikqyrës
✔️U aprovua Plani Aktiv dhe Financiar për vitin 2022
Ndër të tjerash, mes të pranishmëve pati diskutime edhe për zhvillimin dhe avancimin e volejbollit kosovar.
Kuvendi u monitorua nga Drejtori i Departamentit të Sportit të MKRS-së, Fikret Shatri.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Lajme fantastike nga Kampionati Ballkanik - të dy ekipet e Kosovës fitojnë ndeshjet

25 qershor, 2022 Ekipet e Kosovës, në të dy konkurrencat, e kanë nisur në mënyrën më të mirë të mundshme ditën e shtunë në Kampionatin Ballkanik të volejbollit në rërë, i cili po zhvillohet në Balikesir të Turqisë. Në konkurrencën e meshkujve, dyshja Fatlum Hajrizi/Erion Bajrami fitoi me rezultat 2-0 […]