Mbyllet sezoni i rregullt në Superligën A, femrat

FVK
1 0
Read Time25 Second

8 prill, 2022 – Kanë përfunduar ndeshjet xhiros së dhjetë në Superligën A, femrat, duke konkluduar kështu fushatën e rregullt. Në përballjet e xhiros së fundit Drita mposhti Fushë Kosovën 3-0, Skendera triumfoi në udhëtim 3-0 kundër Feronikelit, teksa Fer Volley u tregua e fortë për M. Technologien, të cilën e mposhti 3-1. Më poshtë, rezultatet dhe tabela të paraqitura në formë grafike. Në Playoff, i cili fillon më 20/21 prill, ndeshen Drita – Skenderaj dhe Fer Volley – M. Technologie.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova U19 tregon paraqitje premtuese kundër Estonisë

8 prill, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka pësuar humbje por të dinjitetshme nga Estonia, në ndeshjen e parë të Grupit I, kualifikues për Kampionatin Evropian. Vashat ‘Dardane’ treguan paraqitje të fortë, teksa arritën që fillimisht ta përmbysin rezultatin në sete, nga 1-0 (25-17) në 2-1 (21-25, 23-25). […]