DRITA DHE KASTRIOTI RINISIN GARAT ME FITORE

FVK
0 0
Read Time1 Minute, 0 Second

SUPERLIGA A FEMRAT

▪️M Technologie – Drita 0:3
(21:25,22:25,23:25)

▪️Skenderaj – Kastrioti 1:3
(25:23,17:25,14:25,16:25)

Dje dhe sot janë zhvilluar edhe ndeshjet e Superligës A në konkurencen e femrave pas vendimit të Bordit të FVK-së për vazhdimin e garave.

Ndeshja e cila u zhvillua dje në Prishtinë, në mes të M Technologie Dritës shënoj rifillimin e garave. Drita arriti të fitoj ndaj M Technologie që cilësohej si favorit para kësaj ndeshje. Ndeshja ishte mjaft e fort dhe me aksione të ndërtuara mirë nga të dyja ekipet, megjithatë ekipi i Dritës luajti një ndeshje mjaft të mirë ku arriti tē fitoj me rezultat të pastër 0:3. Kjo ndeshje derbi u transmetua drejtpërdrejt në RTK, e cila do të ketë ekskluzivitetin e transmetimit të Superligës A në konkurencen e femrave.

Fitore në udhëtim ka shënuar edhe Kastrioti ndaj Skenderajt me rezultat 1:3 në sete. Edhe pse në setin e parë Ishte lojë e barabartë dhe në fund Skenderaj e fitoj me rezultat të ngusht, në tre setat tjerë Kastrioti arriti ta dominoj ndeshjen falë mbrojtjes së mirë dhe gabimeve të pakta në fushë.

#federataevolejbollitekosovës #superligaA? #kosova #volejboll #volleyball #rtk1

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

FERIZAJ DHE PRISHTINA VOLLEY FITUES TË NDESHJEVE TË PARA

SUPERLIGA A MESHKUJT ▪️Ferizaj – Theranda 3:2 (22:25,25:21,20:25,25:18,15:9) ▪️Luboteni – Prishtina Volley 0:3 (9:25,20:25,23:25) Pas rrethë tre muaj të ndërprerjes së garave në volejboll, për shkak të pandemisë Covid-19, dje kanë rifilluar garat përsëri. Madje kësaj radhe me risi ku FVK ka arritur marrëveshje për transmetimin e ndeshjeve të Superligës […]