FERIZAJ DHE PRISHTINA VOLLEY FITUES TË NDESHJEVE TË PARA

FVK

SUPERLIGA A MESHKUJT ▪️Ferizaj – Theranda 3:2 (22:25,25:21,20:25,25:18,15:9) ▪️Luboteni – Prishtina Volley 0:3 (9:25,20:25,23:25) Pas rrethë tre muaj të ndërprerjes së garave në volejboll, për shkak të pandemisë Covid-19, dje kanë rifilluar garat përsëri. Madje kësaj radhe me risi ku FVK ka arritur marrëveshje për transmetimin e ndeshjeve të Superligës […]

DRITA DHE KASTRIOTI RINISIN GARAT ME FITORE

FVK

SUPERLIGA A FEMRAT ▪️M Technologie – Drita 0:3 (21:25,22:25,23:25) ▪️Skenderaj – Kastrioti 1:3 (25:23,17:25,14:25,16:25) Dje dhe sot janë zhvilluar edhe ndeshjet e Superligës A në konkurencen e femrave pas vendimit të Bordit të FVK-së për vazhdimin e garave. Ndeshja e cila u zhvillua dje në Prishtinë, në mes të M […]