Krerët e FVK-së zhvillojnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës A

FVK
0 0
Read Time34 Second

Krerët e Federatës së Volejbollit të Kosovës, presidenti Bahri Gjinovci, sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe komesari i garave, Ardian Ibraj, kanë zhvilluar një takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës A, në të dy konkurrencat, me qëllim të mbarëvajtjes sa më të mirë të kampionatit.

Drejtuesit e FVK-së dhe përfaqësuesit e klubeve ndanë bashkëbisedime rreth sezonit të ri në elitën e volejbollit kosovar, ku pritet një garë e fortë në të dy konkurrencat.

FVK u uron suksese të gjitha klubeve pjesmarrëse dhe shpreson në kompetitivitet e ndeshje të luajtura në frymën e fair playit dhe korrektësisë sportive.

Superliga A, në të dy konkurrencat, fillon këtë fundjavë, me ndeshje shumë interesante.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, femrat, hapet me dy ndeshjet e para

Xhiroja e parë në Superligën A, femrat, është hapur me dy ndeshje tejet interesante, Feronikeli – Skenderaj dhe Fushë Kosova – Fer Volley. Përballje fantastike ishte ajo mes Fushë Kosovës dhe Fer Volleyt, e cila përfundoi në të mirë të nikoqirëve me rezultat 3-2. Fer Volley konsiderohej favorit në letër […]