Yllka Jashari dhe Agnesa Koxha ‘Shpresat Olimpike’ për vitin 2022

FVK
1 0
Read Time42 Second
Yllka Jashari dhe Agnesa Koxha në mesin e 17 ‘Shpresave Olimpike’ për vitin 2022.
Komiteti Olimpik i Kosovës, me rekomandim të komisionit të sportit, ka shpallur listën me 17 ‘Shpresat Olimpike’ për vitin 2022, ku janë përfshirë edhe dy lojtaret më të suksesshme të ‘Beach Volley’, Jashari dhe Koxha.
Përzgjedhja është bërë bazuar në rezultatet e tyre, gjithëpërfshirjen dhe univerzalitetin. Kjo dyshe ka treguar formë brilante gjatë vitit të kaluar ku u shpallën kampione të Kosovës U20 dhe të Ballkanit në të njejtën grupmoshë.
Përndryshe, Jashari dhe Koxha – si pjesë e listës së ‘Shpresave Olimpike’ – do të ndihmohen me nga një pagë mujore prej 150 eurove për secilen, gjatë këtij viti. Federata e Volejbollit të Kosovës i uron dy volejbollisteve një vit edhe më të suksesshëm në përmbushjen e objektivëve tjerë në karrierë, duke i premtuar përkrahje të vazhdueshme.
May be an image of text

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

FVK vazhdon bashkëpunimin fantastik me sponsorin 'Agro Trade'

Sot, në zyrën e Federatës së Volejbollit të Kosovës, presidenti Bahri Gjinovci priti përfaqësuesin e sponsorit që ka kontribuar jashtëzakonisht shumë në përkrahjen morale dhe materiale të volejbollit në Kosovë, Zijad Krasniqi. FVK dhe ‘Agro Trade’ kanë gëzuar një bashkëpunim të frytshëm ndër vite dhe ky bashkëpunim u vazhdua sot […]