KAMPIONATI U22 MBYLL CIKLIN E BEACH VOLLEY

May 30, 2019

Këtë fundjavë do të zhvillohen garat e grupmoshës U22 në Beach Volley. Pas një muaji plot aktivitete me garat e U18, seniorëve dhe U20, tash i vie rradha organizimt të rradhës, që do e mbyll ciklin e beach volley. Më 1 dhe 2 Qershor 2019, në kompleksin Holiday Resort, do të garojnë U22, me garat që nisin nga ora 09:00. Të drejtë pjesëmarrje kanë të gjithë të interesuarit, të cilët…

Read More >>

SHPALLEN EKIPET FITUESE NË KAMPIONATIN E BEACH VOLLEY U20

May 26, 2019

Në Holiday Resort për të dytën ditë më radhë kanë vazhduar garat e Kampionatit të Kosovës në Beach Volley, ku në ditën e dytë të garave u zhvilluan ndeshjet çerekfinale, ndeshjet për vend të tretë dhe ndeshjet finale. Në konkurencen e femrave ekipi fitues doli dyshja Melirona Avdullahu, Julinda Idrizi pasi në finale mposhtën dyshen Gresa Raçi dhe Laureta Abazi ndërsa vendin e tretë e fitoj dyshja Lyra Pireva dhe…

Read More >>

FINALET E KAMPIONATIT TË BEACH VOLLEY U20

May 25, 2019

Pas ndeshjeve kualfikuese të zhvilluara sot për finalet e kampionatit të Kosovës U20 në beach volley, nesër do të mësohen edhe ekipet fituese të kampionatit. Në program do të jenë ndeshjet gjysmëfinale dhe finale në të dyja konkurencat. Gjysmëfinalet do të zhvillohen me fillim nga ora 11:00, ku do të takohen: Gjysmëfinalet meshkujt11:00, A.BYTYQI/E.NRECAJ vs B.DEMNIKA/G.GUDAQI12:00, A.SALIHU/F.SALIHU vs R.BAJRAMI/E.MALIQI Gjysmëfinalet femrat11:00, G.RACI/L.HAJDINI vs L.PIREVA/Z.KADRIU12:00, M.AVDULLAHU/J.IDRIZI vs A.BERISHA/F.GASHI_____________________13:00, Ndeshjet për vend…

Read More >>

KAMPIONATI I KOSOVËS NË BEACH VOLLEY U20

May 24, 2019

Të gjitha ekipet që dëshirojnë të marrin pjesë në Kampionatin e Beach Volley U20, regjistrimin e ekipit mund ta bëjnë edhe përmes Google Forms. Të bashkangjitur gjeni edhe linkun: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdKYhCEYIXGVcmPuoEfNw4pshSjQk1m9aHSFnwl6TX_qbD6VA/viewform

Read More >>

LUBOTENI SHPALLET KAMPION I KOSOVËS U18

May 23, 2019

Luboteni – Theranda 3:1 Në Ferizaj është zhvilluar ndeshja finale në konkurencen e meshkujve U18. Në finale u takuan Luboteni dhe Theranda. Pas një loje mjaft rivalizuese ndërmjet dy skuadrave Luboteni arriti të fitoj me rezultat 3:1 në sete, dhe kështu arriti të fitoj edhe titullin e Kampionit 2018/19. Pas ndeshjes Federata e Volejbollit e Kosovës për të dy ekipet ndau medalje, ndërsa ekipit kampion kupën kapitenit të skuadrës së…

Read More >>

KASTRIOTI KAMPION I KOSOVËS PËR GRUPMOSHËN U18 FEMRAT

May 23, 2019

Në Ferizaj sot ka përfunduar Kampionati i Kosovës për grupmoshën U18, ku Kastrioti arriti të shpallet Kampion i Kosovës për vitin 2018/19. Duke fituar ndaj Ferizajt në finale. Kupën ekipit fitues i’a ndau kryetari i FVK- së z.Abedin Ibrahimi, ndërsa medaljet për vendin e parë dhe të dytë i ndanë Sekretari i Përgjithshëm i FVK-së z.Valon Nikqi, Komesari i Garave z.Lulzim Gërguri si dhe anëtarët e Bordit, Milot Syla e…

Read More >>