Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

FVK

Peja është shpallur kampione e Kosovës në volejboll, duke arritur ta mbrojë titullin nga sezoni paraprak, pas një paraqitjeje brilante në ndeshjen e pestë të playoffit të zhvilluar në palestrën “Bill Klinton”, kundër Ferizajt, të shtunën mbrëma. Ishin pesë ndeshje spektakolare, të cilat tërhoqën mijëra tifozë në palestrat “Karagaqi” e […]