Superliga A, femrat: Rezultatet dhe renditja tabelare pas xhiros së tetë

FVK
1 0
Read Time31 Second
Drita vazhdon të kryesojë me bilanc të qind për qind të fitoreve, derisa ka grumbulluar 24 pikë pas tetë ndeshjeve të luajtura.
Në vendin e dytë vjen Skenderaj me 21 pikë, pas shtatë fitoreve dhe një humbjeje, e përcjellur nga Fer Volley që grumbullon 13 pikë, me një bilanc prej katër fitoreve dhe katër humbjeve.
Pozita e katërt është e rezervuar për M-Technologie, ekip i cili ka nëntë pikë, duke regjistruar 3 fitore dhe pesë humbje në proces.
Fushë Kosova vjen në vendin e pestë me me po aq pikë – dy fitore dhe gjashtë humbje, ndërsa Feronikeli është pa pikë këtë edicion.
May be an image of text that says 'SUPERLIGA FVK VOLEJBOLLIT KOSOVEs REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAE RINISE HESPORTI SKENDERAJ 3-1 FER VOLLEY 22-25,25-22,25-22,25-19 DRITA 3-0 FUSHE KOSOVA 25-18, 25-21, 25-22 M-TECHNOLOGIE 3-0 FERONIKELI 25-9, 25-15, 25-4 agrotrade My travel' www. fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleyballfederation kosvolleyball'
May be an image of text that says 'SUPERLIGA FVK VOLEJBOLU KOSOVÊS REPUBLIKAE KOSOVES MINISTRIAE RINISE HESPOTIT 1 24 2 3 Renditja tabelare DRITA SKENDERAJ FER VOLLEY M-TECHNOLOGIE 21 13 4 5 9 6 FUSHE KOSOVA FERONIKELI 5 O agrotrade My travel www. fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleyballfederation I kosvolleyball'

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, meshkujt: Rezultatet dhe tabela pas xhiros së tetë

Skenderbeu është lideri i ri i tabelës së Superligës A, meshkujt, derisa ka parakaluar Pejën në renditje për të rrëmbyer pozitën e parë. Senderbeu kryeson me 17 pikë, pasi këtë xhiro mposhtën G.E Therandën, ndërkohë që Peja u mposht nga Drita. “Intelektualët”, në anën tjetër, kanë vetëm një pikë më […]