SKENDERAJ FITON KUPËN E FEDERATËS

FVK

SKENDERAJ FITON KUPËN E FEDERATËS Ekipi i Skenderajt në konkurencen e femrave ka arritur të fitoj kupën e FVK-së në finale kundër skuadres së M-Technologie. Sikurse edhe ndeshjet gjysmëfinale edhe finalja ishte mjaft interesante dhe e baraspeshuar, kështu qe u desht të luhej seti i V, që të mësohej fituesi. […]

LUBOTENI DHE FERIZAJ NË FINALE TË KUPES SË FVK-së

FVK

Përfundojnë dy takimet gjysmëfinale në konkurencen e meshkujve dhe u arritën këto rezultate : KV LUBOTENI – KV PRISHTINA VOLLEY 3:2 (25:23, 22:25, 23:25, 25:21, 15:4) KV FERIZAJ – KV THERANDA 3:0 (25:18, 25:18, 25:13) Rezultate të cilat dërgojnë LUBOTENIN dhe FERIZAJIN në një finale dhe derbi lokal që do […]

SKENDERAJ DHE M-TECHNOLOGIE NË FINALE TË KUPËS SË FVK

FVK

SKENDERAJ DHE M-TECHNOLOGIE NË FINALE TË KUPËS SË FVK Skenderaj – Drita 3:2 (25:20,22:25,20:25,25:17,15:6) . . M-Technologie – Kastrioti 3:2 (25:19,17:25,23:25,25:20,15:11) Skenderaj dhe M-Technologie janë në finale të Kupës së FVK-së. Të dyja ndeshjet gjysmëfinale u zhvilluan në pesë sete ku Skenderaj arriti të fitoj mdaj Dritës, ndërsa M-Technologie ndaj […]