Kosova U22 luan miqësore kundër Shqipërisë

FVK

11 maj, 2022 – Të premten, Kosova U22 zhvillon miqësore kundër Shqipërisë në Tiranë. Kombëtarja U22, meshkujt, e Kosovës në volejboll po vazhdon përgatitjet në Gjakovë, para ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Evropian të cilat luhen mes datave 19-22 maj. Dardanët’ e rinj do t’i zhvillojnë të gjitha ndeshjet e Grupit […]

Peja kampione e Kosovës

FVK

Peja ka fituar edhe ndeshjen e tretë finale të playoffit kundër Lubotenit për t’u shpallur kampione e Kosovës në volejboll për sezonin 2021/22, meshkujt. Ekipi pejan ka fituar me rezultat 3-0 në sete (25-21, 25-22, 25-16) edhe në përballjen e tretë kundër ekipit ferizajas, duke regjistruar fitoren e tretë nga […]

Fer Volley fiton ndeshjen e dytë finale

FVK

5 maj, 2022 – Fer Volley rikthehet fuqishëm dhe mposht Dritën bindshëm në ndeshjen e dytë finale të playoffit, në konkurrencën e femrave. Ferizajaset, të inspiruara në terren të vetë, treguan fuqinë e vërtetë dhe u rikthyen fuqishëm për të triumfuar 3-0 (25-21, 25-20, 25-20). “Intelektualet” tentuan të bëjnë më […]