KAMPIONATI EVROPIAN I BEACH VOLLEY U18

June 15, 2019

Baden, Austri Kosova është përfaqësuar në Kampionatin Evropian për femra U18, i cili është duke u mbajtur në Baden të Austrisë. Në bazë të shortit Kosova për kundërshtar ka patur ekipin e Polonisë dhe Rumanisë. Dyshja kosovare Avdullahu/Idrizi në momente të caktuara treguan lojë të barabart me ekipin e Rumanisë mirëpo nuk arritën të kualifikohen më tutje. POL  vs KOS  2:0 21:08,21:08 ROU vs KOS 2:0 21:13, 21:19

Read More >>

KAMPIONATI EVROPIAN I BEACH VOLLEY U18

June 12, 2019

Baden, Austri Kosova është përfaqësuar në Kampionatin Evropian për meshkuj U18, i cili është duke u mbajtur në Baden të Austrisë. Në bazë të shortit Kosova për kundërshtar ka patur ekipin e Moldavisë dhe Armenisë. Dyshja kosovare Salihu/Tara në momente të caktuara treguan lojë të barabart me ekipet kundërshtare mirëpo nuk arritën të kualifikohen më tutje. MLD vs KOS  2:0 21:09, 21:12 KOS vs ARM 0:2 10:21, 16:21

Read More >>

DY EKIPE NGA KOSOVA NË KAMPIONATIN EVROPIAN TË BEACH VOLLEY U18

June 12, 2019

Dy ekipet kampione të Kosovës në të dy konkurencat do ta perfaqësojn Kosovën në Kampionatin Evropian të beach volley i cili do të mbahet nga 13-16 Qershor në Baden të Austrisë. Në konkurencen e femrave Kosova përfaqësohet nga Melirona Avdullahu dhe Julinda Idrizi ndërsa në atë të meshkujve nga Atlant Salihu dhe Ergon Tara. Kombëtarja e meshkujve garat do ti filloj nga kualifikimet ku do të përballen me Armeninë dhe…

Read More >>

DELEGACIONI NGA IOWA VIZITON KOSOVËN

June 12, 2019

Ekipi nga nga IOWA e SHBA-ve është duke qendruar per disa ditë me radhë në Kosovë. Në ditën e parë të vizitës së tyre ekipi nga IOWA ka mbajtur një stervitje të përbashkët me vajzat e shkollës së volejbollit Prishtina Volley M, ndërsa sot ka zhvilluar edhe një ndeshje miqësore. Në ditët në vazhdim delegacioni i SHBA-ve do të vizitoj edhe qytete tjera, ku përveq të tjerave do të zhvilloj ndeshje…

Read More >>

VËLLAZNIMI FITON TITULLIN E KAMPIONIT U16

June 8, 2019

Në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë sot është mbajtur faza finale e Kampionatit të Kosovës U16 në konkurecen e meshkujve. Klubi i Volejbollit Vëllaznimi nga Gjakova ka arritur të fitoj titullin e parë të Kampionit me grupmoshën U16. Lufta kryesore për titull u zhvillua ndërmjet tri skuadrave: Vëllaznimit, AS Vushtrrisë dhe Prishtinës. Në fund për tri vendet e para u ndanë medalje, ndërsa për ekipin kampion edhe kupa.Më poshtë mund…

Read More >>

KASTRIOTI U16 KAMPION PËR SEZONIN 2018/19

June 8, 2019

Pas një gare mjaft të fortë të zhvilluar sot në Ferizaj, Kastrioti triumfoi në finale ndaj M Technologie duke siguruar titullin kampion për grupmoshën U16, në kategorinë e femrave. Federata e Volejbollit i përgëzon vashat e Kastriotit për titullin kampion.

Read More >>

KAMPIONATI I KOSOVËS U16 M/F NË PRISHTINË E FERIZAJ

June 8, 2019

Në një atraktivitet mjaft të madh të Kampionatit U16, të shtunën në Prishtinë e Ferizaj fillon lufta për titullin kampion në kategorinë e meshkujve dhe femrave. Në Prishtinë do të zhvillohet Kampionati U16 në kategorinë e meshkujve, duke filluar nga ora 13:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve, me këto ekipe pjesëmarrëse:Prishtina, Vëllaznimi, As Vushtrria dhe Luboteni. Në Ferizaj do të zhvillohet Kampionati U16 në kategorinë e femrave, duke filluar…

Read More >>

VOLEJBOLLI PJESË E DITËS BOTËRORE TË SPORTIT DHE MJEDISIT

June 5, 2019

Me një masovitet mjaft të madh volejbolli u përfaqësua nga vajzat e shkollave të volejbollit, në Ditën Botërore të Sporit dhe Mjedisit duke e treguar fuqizimin e femrës në sport. Federata e Volejbollit falenderon Komitetin Olimpik për hapësirën që po ofron për sportin e volejbollit, veçanërisht për fuqizimin e femrës në sport.

Read More >>

LUBOTENI SHPALLET KAMPION I KOSOVËS U18

May 23, 2019

Luboteni – Theranda 3:1 Në Ferizaj është zhvilluar ndeshja finale në konkurencen e meshkujve U18. Në finale u takuan Luboteni dhe Theranda. Pas një loje mjaft rivalizuese ndërmjet dy skuadrave Luboteni arriti të fitoj me rezultat 3:1 në sete, dhe kështu arriti të fitoj edhe titullin e Kampionit 2018/19. Pas ndeshjes Federata e Volejbollit e Kosovës për të dy ekipet ndau medalje, ndërsa ekipit kampion kupën kapitenit të skuadrës së…

Read More >>

KASTRIOTI KAMPION I KOSOVËS PËR GRUPMOSHËN U18 FEMRAT

May 23, 2019

Në Ferizaj sot ka përfunduar Kampionati i Kosovës për grupmoshën U18, ku Kastrioti arriti të shpallet Kampion i Kosovës për vitin 2018/19. Duke fituar ndaj Ferizajt në finale. Kupën ekipit fitues i’a ndau kryetari i FVK- së z.Abedin Ibrahimi, ndërsa medaljet për vendin e parë dhe të dytë i ndanë Sekretari i Përgjithshëm i FVK-së z.Valon Nikqi, Komesari i Garave z.Lulzim Gërguri si dhe anëtarët e Bordit, Milot Syla e…

Read More >>